TRZY SPOSOBY NA ODGRACENIE MIESZKANIA - czerwonylew.pl

przez sylwester
4 lata ago
1980 Odwiedzin

Znany komik powiedział kiedyś, że „twój dom to po prostu duża kupa rzeczy z przykryciem”. Chociaż prawdopodobnie lubisz myśleć o swoim mieszkaniu i przestrzeni życiowej ładniej, to właśnie tak się czujesz, gdy masz za dużo rzeczy. Jeśli obecnie mieszkasz w ciasnych warunkach, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się trzem sposobom na odgracenie mieszkania: redukcja, zmiana przeznaczenia i redystrybucja.

Redukcja

Będziesz musiał zacząć od dokładnego przejścia przez mieszkanie i sporządzenia listy tego, co może być do zrobienia. Bądź szczery wobec siebie co do tego, co faktycznie chcesz zatrzymać i upewnij się, że możesz podać dobry powód, jeśli jest to do zatrzymania. Na przykład, możesz chcieć zachować swoje podręczniki, ale prawdopodobnie nie będziesz miał większego pożytku w przyszłości dla tych ze szkoły średniej. Niektóre sposoby pozbycia się stosu niepotrzebnych rzeczy.:
Sprzedaż pozycji. Czy Twoje przedmioty na śmieci są skarbem dla kogoś innego? Możesz być zaskoczony. Spróbuj umieścić swój przedmiot na stronie aukcji online, lub sprawdzić, czy w Twojej okolicy znajdują się portale społecznościowe lub tablice ogłoszeń, zarówno online, jak i w biurze.
Przekazywanie datków na cele charytatywne. Lokalne i krajowe organizacje charytatywne zawsze potrzebują artykułów dobrej jakości, aby magazynować je lub pomagać osobom potrzebującym.

Na przykład, lokalne schronisko dla bezdomnych może potrzebować ciepłych płaszczy zimowych, kapeluszy lub rękawic z jednym palcem, podczas gdy instytucje dobroczynne regularnie przyjmują artykuły gospodarstwa domowego.

W śmietniku. Stań twarzą w twarz z odpadami, niektóre rzeczy prawdopodobnie będą w lepszym stanie. Należy uważać, aby oddzielić wszelkie materiały, które mogą być poufne (takie jak wyciągi bankowe lub wyciągi z kart kredytowych) w celu zniszczenia lub bezpiecznego usunięcia. Dodatkowo, część śmieci można poddać recyklingowi w zależności od sposobu, w jaki społeczność lokalna sobie z tym radzi.

Zmiana przeznaczenia

Czy kiedykolwiek wziąłeś jedną rzecz i użyłeś jej do czegoś innego? Przykładowo, zamieniając tamtą zabawną miskę zbierającą kurz w ogródek ziół na oknie, czy wieszając i osadzając te cenione uratowane artykuły i wycinki w swoim własnym kolażu artystycznym. Dotyczy to również odzieży, która może być z łatwością szyta w stylowe poduszki, narzuty lub używana do czyszczenia. Im więcej myślisz poza pudełkiem, tym bardziej możesz mieć pewność, że wszystko w twoim mieszkaniu ma uzasadnienie i miejsce.

Redystrybucja


Kiedy już pozbędziesz się bałaganu, nadal będą rzeczy, które trzeba będzie oddać. Przechowywanie wszystkiego, co chcesz zatrzymać w mieszkaniu, może być trudne, nawet jeśli jesteś minimalistą. Szuflady pod łóżkiem, półki z możliwością ustawiania w stosy na większej ilości pokoi i organizery w szafie oszczędzają miejsce. Obejrzyj film, aby poznać kilka pomysłów na to, co możesz zrobić.
Jeśli masz więcej rzeczy niż można przechowywać, może być czas, aby spojrzeć na zewnętrzne rozwiązanie magazynowania. Przyjrzyj się jednostkom magazynującym w Twojej okolicy i zanotuj, jakie specjalne produkty mogą być przechowywane. Często można znaleźć wiele w internecie. Dodatkowo Twoja wspólnota mieszkaniowa może za dodatkową opłatą zaoferować dodatkowe miejsce do przechowywania.
Jeśli masz więcej rzeczy niż można przechowywać, może być czas, aby spojrzeć na zewnętrzne rozwiązanie magazynowania. Przyjrzyj się jednostkom magazynującym w Twojej okolicy i zanotuj, jakie specjalne produkty mogą być przechowywane. Często można znaleźć wiele w internecie. Dodatkowo Twoja wspólnota mieszkaniowa może za dodatkową opłatą zaoferować dodatkowe miejsce do przechowywania.
Czy kiedykolwiek musiałeś przejść przez gruntowny porządek twojego mieszkania? Czego najłatwiej się pozbyć? Podziel się z nami swoimi ulubionymi wspomnieniami na naszych portalach społecznościowych!