Sposoby zapłaty za nowy samochód. - czerwonylew.pl

przez sylwester
4 lata ago
3162 Odwiedzin

Gotówka.

Jeśli masz już zaoszczędzone pieniądze na samochodzie, to przy użyciu gotówki może mieć przewagę, jak będziesz właścicielem samochodu bezpośrednio od razu. Oznacza to, że od zakupu nie zostaną naliczone żadne odsetki. Nie musisz się również martwić o comiesięczne spłaty.
Przed użyciem oszczędności upewnij się, że nadal będziesz w stanie poradzić sobie, jeśli coś pójdzie nie tak. Ważne jest, aby nie pozostawiać bez niczego.

PCP (Personal Contract Purchase).

W tym miejscu wpłacasz zaliczkę z góry, a następnie spłacasz miesięczne spłaty, które zazwyczaj trwają od dwóch do czterech lat.

  • Kiedy dojdziesz do końca swojej transakcji, możesz zrobić:
  • Oddać samochód.
  • Płacić resztę salda, więc jesteś właścicielem samochodu.
  • Częściową wymianę samochodu na nowy przy użyciu kapitału własnego.

Jeśli zdecydujesz się spłacić saldo i kupić samochód, będzie to kosztować gwarantowaną przyszłą wartość (GFV), która została uzgodniona na początku umowy PCP. Oferty PCP są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zmienić samochód co kilka lat.
Warto również pamiętać, że firma finansowa jest prawie zawsze prawnym właścicielem samochodu w przypadku zawarcia transakcji PCP. Jesteś zarejestrowanym posiadaczem samochodu, ale nie rzeczywistym prawowitym właścicielem.

Zakup w wypożyczalni.

Tutaj wpłaca się z góry kaucję, a następnie przez określony czas spłaca się resztę wartości samochodu z zamiarem posiadania pojazdu do końca. Nie posiadasz pojazdu bezpośrednio przed dokonaniem ostatecznej płatności.
Są one dobre, jeśli nie masz dużo kaucji, jednak oznacza to, że miesięczne spłaty są często droższe niż plany PCP.

Kredyty i pożyczki.

Korzystanie z osobistego kredytu ma kilka zalet:

  • Posiadasz samochód od razu po opłaceniu kosztów.
  • Musisz wybrać okres kredytowania.
  • Ustawiłeś płatności miesięczne.
  • Całkowity koszt pożyczki zależy od stopy procentowej. Porównaj stopy procentowe przed złożeniem wniosku i sprawdź, czy nie ma opłat za przedterminową spłatę w pełnej wysokości.

Jeśli masz zły kredyt, osobisty kredyt może być dość kosztowny, więc inne opcje powinny być brane pod uwagę. Zapoznaj się z witryną porównań, aby zobaczyć, ile może kosztować Cię pożyczka, a następnie porównaj ją z innymi opcjami.

Karty kredytowe mogą zaoszczędzić pieniądze.

Karty kredytowe.

Rodzaj karty kredytowej, z której korzystasz, może mieć duże znaczenie. Może to być opłacalny sposób na kupno samochodu, jeśli go zaplanowałeś i sprawisz, że karty kredytowe będą działały dla Ciebie.

Dostępne opcje:

Użyj 0% karty kredytowej zakupu, aby zapłacić za samochód, a następnie podziel spłaty w okresie bezodsetkowym, aby spłacić go przed otrzymaniem naliczonych odsetek.
Możesz zapłacić kartą kredytową typu cashback lub reward, a następnie użyć 0% przelewu lub wykorzystać oszczędności do spłacenia kredytu, zanim otrzymasz naliczone odsetki.
Przed użyciem karty kredytowej należy zawsze sprawdzić, czy nie zostaniesz obciążony opłatą. Opłata może oznaczać, że nie jest to dla Ciebie najtańsza opcja.

Podsumowując.


To, jak zapłacisz za samochód, zależy od Twojej sytuacji osobistej i od tego, czy masz jakieś oszczędności, czy nie.
Zawsze powinieneś upewnić się, że jesteś w stanie sobie pozwolić na dowolną opcję, tak aby nie zostać się w trudnej sytuacji.