MIESZKANIE NA MAŁEJ PRZESTRZENI O DUŻYCH ROZMIARACH - czerwonylew.pl

przez sylwester
4 lata ago
1045 Odwiedzin

Wciśnięcie swojego życia do małego mieszkania, domu lub kawalerki może być wyzwaniem, ale nie musisz rezygnować ze stylu ani żyć z kolanami w morzu bałaganu. Niezależnie od tego, jak mała jest przestrzeń, może być przyjemna i przestronna dzięki odpowiedniemu podejściu. Oto pięć wskazówek, jak zmaksymalizować przestrzeń dzięki odpowiedniemu wystrojowi, aby poczuć się jak w domu:

Rozjaśnij atmosferę

Wybierz rzucające się w oczy, jasne kolory zasłon, sofy i dywaników, aby otworzyć pokój – dzięki czemu poczujesz że jest większy, jaśniejszy i wygodniejszy. Unikaj ciemniejszych tonów, które sprawiają, że przestrzeń staje się bezbarwna i mała.
Duża ilość naturalnego światła w przestrzeni może również sprawić, że będzie się ona wydawać większa. Zmieniając wykończenia okien, jeśli to możliwe, lub po prostu otwierając w ciągu dnia rolety i zasłony, można uprzyjemnić każdy pokój.

Używaj luster

Dodaj więcej przestrzeni do pokoju zawieszając lustro. Przyciągnie to więcej światła, tworząc iluzję większej i lżejszej przestrzeni. Wypróbuj lustro o długości podłogi, aby poczuć większą przestrzeń lub obróć długie lustro na bok, aby ściana wyglądała na dłuższą.

Styl z funkcją

Rozważ meble, które mają wiele zastosowań – jak łóżka lub stoły z szufladami i biurkiem, które wysuwają się ze ściany. Wszystko to może pomóc wykorzystać jak najwięcej miejsca. Jeśli jesteś w apartamencie z jedną sypialnią, a nawet studio, wybór rozkładanej sofy może być dobrym wyborem, jeśli przyjmujesz gości z poza miasta. Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego pokoju i łóżka, a jednocześnie jest on praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Zostaw odsłoniętą podłogę.

Odsłonięcie podłogi może sprawić, że każda przestrzeń będzie się wydawała większa. Jeśli ustawiasz przedmioty, spróbuj różnych półek. Aby uzyskać elegancki, nowoczesny wygląd, spróbuj pływających półek – to pomaga zmniejszyć bałagan i sprawia, że rzeczy są proste. Powiesić je na ścianach na modny wygląd, który również pozostawia mnóstwo podłogi niezasłonięte.

Połączenie z zasłonami


Zawieś zasłony na górze (im wyższe tym lepiej), aby nadać wrażenie wyższych sufitów. Można również wpuścić więcej światła i sprawić, że okna będą wyglądały na szersze poprzez wydłużenie drążka zasłonowego o co najmniej 10 cm po obu stronach okna. Daje to nie tylko iluzję, że masz więcej metrów kwadratowych, ale również pozwala wpuścić więcej światła!
Dzięki tym wskazówkom, zajrzyj do swojego mieszkania i zobacz, jak możesz dokonywać zmian! Masz więcej wskazówek, którymi możesz się podzielić, opierając się na swoim osobistym doświadczeniu? Napisz do nas.